Preloader image
8877
post-template-default,single,single-post,postid-8877,single-format-standard,theme-stockholm,stockholm-core-2.3.2,woocommerce-no-js,stockholm,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.7,select-theme-ver-9.0,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_uncovered,,qode_menu_,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-8106

Umebluj dom tak, jak chcesz żyć, a nie jak chcesz być postrzegany!

Wnętrza kopiuj – wklej

Każdy jest unikatowy i wyjątkowy. Każdy ma inne potrzeby, a tak wiele podobnych do siebie wnętrz widać w social mediach. Ba! Nawet jesteśmy zachęcani do tego, aby kupować całe zestawy, bo ktoś już się napracował nad ich stworzeniem, podał nam gotowe na tacy, dlaczego więc z nich nie skorzystać?

salon jasne meble

źródło: pinterest

 

A przecież to sposób w jaki funkcjonujemy powinien decydować o tym, jak urządzamy własne wnętrza, nie obrazki z internetów. Każdy ma inne potrzeby, inne przyzwyczajenia, inną ilość rzeczy w domu. Czasem zdarzy się, że wnętrze skopiowane od innych sprawdzi się gdzieś indziej, ale czy akurat u Ciebie?

Umebluj dom tak, jak chcesz żyć

Dlatego zachęcam Cię do przemyślenia potrzeb Twoich i Twojej rodziny.

Jeśli jesteś osobą towarzyską, lubisz gotować i karmić swoich gości, zwykle jest u Ciebie ktoś jeszcze oprócz rodziny. W takim przypadku przyda Ci się spora sofa, otwarta kuchnia, najlepiej z wyspą, stół z dodatkowymi krzesłami, sporo punktów świetlnych (koniecznie z możliwością przyciemniania).

Czy zamiast imprez wolisz ciepły kocyk, wygodny fotel, cichy kąt i książkę? Wybierz raczej wydzielone miejsce na wygodny fotel z dobrym punktowym oświetleniem. Taki mini azyl.

kącik do czytania

źródło: pinterest

Jeśli masz wrażenie, że głównie wpatrujecie się w monitory, stwórz przestrzeń do rozmów – ustaw sofy i fotele naprzeciwko, bokiem do telewizora, a nie na wprost.

Uważasz, że masz w domu wieczny bałagan – wygospodaruj miejsca do przechowywania – tu polecam netflixową serię Home Edit (dziewczyny mają też profil na Instagramie).

Jak możesz zoptymalizować swój dom pod kątem własnych potrzeb, a także potrzeb swojej rodziny? W jakim otoczeniu będziecie czuć się najlepiej? Co zwykle robicie po powrocie do domu? Gdzie odruchowo odkładacie swoje rzeczy? Gdzie postawić pudełko, koszyk na klucze, czy inne drobiazgi? Może potrzebujesz więcej półek, czy szafek na przydasie?

Po przeanalizowaniu tego, można skupić się na właściwym dobraniu mebli i dodatków, by tak już zostało i Wam służyło. Jak dobrać meble i dodatki i czym się kierować przy ich wyborze opisują w cotygodniowym newsletterze. Zapisz się, jeśli ten temat Cię interesuje. W każdy piątek dostaniesz maila z wnętrzarskimi poradami. Zapraszam!

X